פרסומת

דלג לתוכן העמוד

מרדכי (מוטי) עובד

מרדכי (מוטי) עובד
רב טוראי 

מרדכי (מוטי) עובד

בן פרדיסי וישראל
נפל ביום ו בתמוז תשנא (18-6-1991)
מקום מנוחתו באר יעקב

סיפור חייו

בן פרדיסי וישראל. נולד ביום כ באלול תשלא (10.9.1971) בבאר יעקב, בן למשפחה בת חמישה ילדים. מוטי למד בבית-הספר היסודי הממלכתי א בבאר יעקב ובבית-הספר אורט בתעשיה האווירית בלוד, במגמת מכשור ומחשוב. בסיום לימודיו קיבל מוטי תעודת חשמלאי. בתקופה הקצרה עד גיוסו עבד מוטי בחברת טיולים. חשוב היה לו לעזור בפרנסת בני משפחתו.

בתחילת חודש ספטמבר 1989 גויס מוטי לשירות חובה בצהל. הוא עבר טירונות כללית, הוצב בחיל האוויר ויצא לקורס חימוש מטוסים בבית-הספר הטכני של חיל האוויר. בסיום הקורס הוצב מוטי בבסיס חיל האוויר תל-נוף. לאחר תקופה בתפקידו החדש הגיש מוטי בקשת העברה ליחידת צנחנים. בטופס הבקשה כתב: אני רוצה להתנדב ליחידת הצנחנים ולהרגיש שאני תורם לצבא כצנחן או כחייל קרבי אחר. מכיוון שסיים קורס בבית-הספר הטכני ועבודתו ביחידה היתה חיונית, בקשתו להעברה לא נתקבלה.

ביום ו בתמוז תשנא (18.6.1991) נפל מוטי בעת מילוי תפקידו. הוא נספה בתאונת-דרכים ליד צומת בילו, בדרכו מהיחידה לבית הוריו. הוא הובא למנוחת-עולמים בחלקה הצבאית בבית-העלמין בבאר-יעקב. הותיר אחריו הורים, שתי אחיות - מירב ויפית, ושני אחים - אבי ורותם.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה, כתב מפקד היחידה: מוטי ביצע את תפקידו באופן ראוי להערכה וברמה גבוהה. הוא היה דמות דומיננטית ביחידה, תמיד עם חיוך על פניו... אהב לעזור והתנדב לכל משימה...

מקום מנוחתו

מרדכי (מוטי) עובד
בן 20 בנופלו
מקום מנוחתו באר יעקב
חלקה: 1
שורה: 1
קבר: 1